October 6, 2022

Elektronikas izstrādes departamenta vadītājs
Imants Pulkstenis

Atklājam rakstu sēriju par Aerones komandas personībām. Kas stāv aiz Latvijā strauji augošā robotikas uzņēmuma? Mērķi, ambīcijas, ikdiena un atziņas par pasaules vēja industrijas mainīšanu. Sēriju atklāj Aerones Elektronikas izstrādes departamenta vadītājs Imants Pulkstenis.

1. Kā Tu nonāci Aerones un cik ilgi Tu strādā uzņēmumā?

Meklēju darbu, kas saistīts ar praktisko elektronikas darbu un vēlējos citu darba vidi. Aeroes strādāju 9 mēnešus, vēl nebija pienākušas mana pārbaudes laika beigas, kad piedāvāja vadīt elektronikas inženieru komandu. Piedāvājumu labprāt pieņēmu.

2. Kādi ir Tavi galvenie pienākumi?  

Elektronikas inženieru komandas vadīšana, problēmu risināšana un darbs pie produktu izstrādes.

3. Kā norit Tava ierastā ikdiena? 
Šobrīd ikdienā 30 % elektronikas inženiera darbs, 70 % laika aizņem komandas vadīšana, problēmu risināšana. Nākotnē gribētu attiecību 50:50, bet pie tā vēl jāstrādā.
Pa šo laiku jau izdevies uzlabot darba procesus, piemēram, ieviesu ikrīta sapulces līdz 15 min – iepriekšējā dienā paveiktais/ tekošās dienas prioritātes – tās novērtē kolēģi, jo ļauj labi sasinhronizēt aktuālo situāciju. Vēl jāatzīmē, ka ir izdevies atslogot elektronikas inženierus no mehānisko rasējumu gatavošanas – tas ļāva vairāk laika veltīt iespiedplašu veidošanai.

Jāturpina darbs pie kopējo un individuālo  darba galdu kārtības jautājuma, nepieciešams uzlabot projektu vadības sistēmas izmantošanas kārtību un disciplīnu, lai tajā būtu redzama kopaina par projektiem un to stadijām, līdz ar ko varētu veikt efektīvu inženieru noslodzes plānošanu, tas ir, iegūtu pietiekamu laiku kvalitatīva risinājuma izstrādei. Tāpat būtiski veidot pārdomātu uzņēmuma struktūru, lēmumus balstīt uz iespējami aktuālas informācijas pamata. Savai komandai, kurai nesen pievienojušies jauni kolēģi, tuvākajā laikā vēlos vienojošu pasākumu.

4. Kas Tavā darbā sagādā gandarījumu un, kas Tevi motivē sasniegt rezultātus?

Daru savu darbu, jo ir atbildības sajūta pret vadību, kas uzticēja komandas vadīšanu, un pakļautībā esošajiem darbiniekiem. Aerones komanda man patīk, iederos un apkārt ir pareizie cilvēki, lai varētu personiski  un profesionāli attīstīties. Patīk, ka ir viedokļu dažādība, jo uzvar labākā ideja.

Iepriekšējos darbos kolēģi man deva dažādus titulus  “Advokāts”, jo labprāt uzņēmos risināt problēmsituācijas, “Detektīvs”, jo bieži meklēju problēmu cēloņus, kā arī “Psihologs”, tāpēc, ka mierināju klientus viņu problēmās. Visas šīs iemaņas noder arī šajā darbā un turpinu tās attīstīt.

5. Kas Tev interesē?
Personiski interesē LEAN metodes pielietošana darba vidē visos līmeņos, esmu to apguvis gan patstāvīgi, gan specializētās apmācībās iepriekšējos amatos.  


Pēc šīs metodes domāju, ka uzņēmums var ieviest motivējošu ieteikumu izteikšanas sistēmu (Kaizen), proti, par efektīviem un izmēramiem uzlabojumiem ieteicējs saņem noteiktu skaitu punktus, kas finālā rezultējās ieteicēja izvēlētā balvā. Tādējādi ikviens darbinieks būs motivēts un ieinteresēts darba procesu uzlabošanā. 

6. Pastāsti par sevi

Esmu īsts rīdzinieks.  Ar elektroniku saistīts kopš 17 gadu vecuma, tāpēc tā ir tik tuva. Moto – nevis uz ātrumu, bet uz kvalitāti. Brīvajā laikā aizraujos ar kulināriju, kā piemēram, labprāt gatavoju un grillēju “saldskābos vistas spārniņus”. Kaimiņiem un bērniem garšo :). 

7. Kāds ir Tavs novēlējums Aerones?

Lielas ambīcijas ir labi, bet izvēlētajam kumosam jābūt apēdamam! Kopīgi jārada vide uzticībai un tai jābūt abos virzienos – vadība uzticas darbiniekiem, darbinieki vadībai!

Aerones
Posts made: 30

Leave a Reply

Your email address will not be published.