November 11, 2022

Darbu vadītājs Ričards Pažemecks

Turpinām rakstu sēriju par Aerones komandas personībām. Kas stāv aiz Latvijā strauji augošā robotikas uzņēmuma? Mērķi, ambīcijas, ikdiena un atziņas par pasaules vēja industrijas mainīšanu. Šoreiz ieskats robotu operatoru ikdienā ar darbu vadītāju Ričardu Pažemecku.

1. Kā Tu nonāci Aerones un cik ilgi Tu strādā uzņēmumā?
Par darba iespējām Aerones uzzināju no paziņas publicētā ieraksta Facebook. No viņa arī ieguvu papildus informāciju par darba saturu un nosacījumiem. Tehniķa darbs likās saistošs, tāpēc uzreiz pieteicos. Atlases process notika ļoti ātri, jo jau nākamajā dienā pēc pieteikuma iesūtīšanas tiku uzaicināts uz darba interviju. Uzņēmumā strādāju jau vairāk kā 6 mēnešus un kopš jūlija esmu kļuvis par Darbu vadītāju. Man jau ir pieredze darbā ar dažāda veida robotiem un esmu bijis komandējumos Eiropā, Kanādā, Meksikā.

2. Kāpēc izvēlējies strādāt Aerones?
Aerones izvēlējos, jo saista robotika, elektronika, mūsdienīgas tehnoloģijas un novērtēju iespēju iesaistīties to attīstībā.

3. Kādi ir Tavi galvenie pienākumi?  
Robotisko iekārtu uzstādīšana pie klienta vēja ģeneratoru parkos, sekoju līdzi darbu izpildei termiņā un
noteiktā kvalitātē, meklēju risinājumus tehniskajām problēmām un gatavoju atskaites par darba progresu.
Tā kā robotiskās iekārtas ir jauns produkts nereti izsaku arī ieteikumus par tehnisko attīstību un noteiktu standartu ieviešanu.

4. Kādi ir lielākie izaicinājumu Tavā ikdienas darbā?
Ar lielu atbildību attiecos pret tehniķu komandas vadīšanu, jo šāda pieredze iepriekš nav bijusi.
Vēlos, lai visi komandā jūtas labi, cenšos padomāt par visām niansēm, lai darba sniegums būtu iespējami efektīvs. Kanādas komandējumā vajadzēja daudz lietas pašam no jauna meklēt, tāpēc nākotnei rosināju izstrādāt informatīvu vietni, kur Tehniķi/ Darbu vadītāji varētu apkopot informāciju par lietām, kas atvieglotu uzturēšanos konkrētā valstī vai reģionā, piemēram, ieteicamo dzīvesvietu,ēdināšanas iestāžu un rezerves daļu veikalu sarakstus utml. Tādā veidā veidotos informācijas bāze, kas atvieglotu darbu jaunajiem darbiniekiem un tiktu nodrošināta operatīva informācijas apmaiņa.

5. Kas Tavā darbā sagādā gandarījumu un, kas Tevi motivē sasniegt rezultātus?
Jūtu lielu personisko izaugsmi un mani tas motivē darboties aktīvāk un vairāk. Patīk, ka ir iespēja saņemt tūlītēju atgriezenisko saiti no vadītāja par darba rezultātiem. Motivē arī atalgojuma sistēma, kas piesaistīta darba sniegumam, jo mans mērķis ir nopelnīt līdzekļus mājvietas iegādei.
Apzinos man uzticēto atbildību, tāpēc plānoju veicamos darbus un novērtēju iespēju kļūt patstāvīgam ikdienas lēmumos. Jāatzīmē, ka mana komanda uzstādīja dienā apkalpoto turbīnu skaita rekordu!
Novērtēju iespēju redzēt pasauli un iepazīt citu valstu kultūras. Kopumā uztveru šo kā unikālu pieredzi, kur ir iespēja realizēt sevi un attīstīties kopā ar uzņēmumu. 

Novērtēju grūtus uzdevumus un izbaudu gandarījuma sajūtu par labi paveiktu darbu un darba procesu uzlabošanu. Aerones komanda ir ļoti motivēta, viena mērķa vadīta un ir prieks būt par daļu no tās, dot savu ieguldījumu tajā.

6. Lūdzu padalies ar savu spilgtāko darba dienu vai notikumu Aerones?
Pirmajā reizē, kad uzkāpu turbīnā, bija aizdomas, ka jāmaina darbs, bet šobrīd ir jau pierasts un vēja radītā turbīnu šūpošanās liekas pat aizraujoša. Pirmajā nedēļā, kad kļuvu par Team Lead turbīnā sabojājās robots, bet neapjuku un ar inženieru atbalstu no Latvijas, veiksmīgi visu atrisinājām un nākamajā dienā robots jau atkal bija darba kārtībā.
Komandējuma laikā Kanadā bija iespēja arī iepazīt ievērojamas vietas, apskatīt ūdenkritumus un dabas parkus. Dzīvojām pilsētā, kur tieši tajā laikā vietējā baznīcā viesojās Romas Pāvests un mums bija unikāla iespēja viņu redzēt dzīvē.

7. Vai vari pastāstīt par sevi nedaudz sīkāk? Kas ir Tavi hobiji?
Nāku no Bauskas.  Šogad nokārtoju motocikla tiesības un ļoti izbaudu motocikla sniegto brīvības sajūtu. Jau 15 gadu aktīvi aizraujos ar kalnu slēpošanu un ļoti patīk spēlēt volejbolu. Man ir prieks, ka līdz šim veiksmīgi tieku galā ar uzticētajiem uzdevumiem, risinu problēmas un esmu sev pateicīgs, ka attīstos un esmu uz pareizā ceļa. Šobrīd apzinos, ka jāattīsta vadīšanas prasmes, jāmācās deliģēt uzdevumus un efektīvi komunicēt ar citiem kolēģiem. Labprāt apmeklētu kādus izglītojošus kursus šajā virzienā.

8. Grāmata, ko ieteiktu izlasīt?
Ikvienam iesaku izlasīt Mela Robinsa grāmatu “5 sekunžu likums”, kur var smelies ierosinājumu, kā mainīt savu dzīvi, darbu un pašapziņu. Komandējumā ņemu līdz vienu līdz divas grāmatas pašizaugsmei. Komandējumus izmantoju kā restartu no Latvijas, kuros ir iespēja pārvērtēt savu dzīvi.

9. Par ko Tu sapņo?
Vēlos ar motociklu apceļot Eiropu, tad nākotnē arī tālāk pa pasauli. Vēlos iekārtot savu dzīvesvietu un iegūt noteiktu stabilitāti.

10. Tavs novēlējums Aerones!
Tikt līdz virsotnei – TOP 1 pasaulē un neaizmirst par darbinieku labsajūtu!

Aerones
Posts made: 30