March 2, 2023

Mehānikas Inženieru Team Lead Nauris Kusiņš

Kā Tu nonāci Aerones un cik ilgi Tu strādā uzņēmumā?

Par iespējamo sadarbību mani uzrunāja Aerones Tehniskais direktors un tas sakrita ar laiku, kad biju atvērts jauniem darba piedāvājumiem tuvāk dzīvesvietai. Iepriekšējā darbā biju vadošā amatā un mehānika, projektēšana un jauni izacinājumi bija tas, ko meklēju jaunajā darbā.  Aerones pievienojos 2021.gada aprīlī kā Offshore projekta komandas vadītājs.

Kāpēc izvēlējies strādāt Aerones?

Aerones redzēju kā labu vietu turpmākai izaugsmei.  Pirmkārt, mani saista vēja industrija sava milzīgā potenciāla dēļ.  Otrkārt, mani aizrauj inovācijas un iespēja līdzdarboties pirmajos mēģinājumos robotizēt un aizstāt cilvēku darbu tieši vēja industrijā. 

Kādi ir Tavi galvenie pienākumi? 

Ikdienā veicu standarta inženiertehniskos uzdevumus – projektēju, izvēlos atbilstošākos materiālus, veicu aprēķinus un tamlīdzīgi. Otrs darba virziens ir komandas vadīšana – deliģēju darba uzdevumus savai komandai, nosaku termiņus to izpildei, līdzdarbojos dažādu procesu optimizēšanā, lai panāktu labākus darba rezultātus.

Lielākais izaicinājums ir palīdzēt komandai realizēt nebijušas lietas. Visvairāk laika aizņem ideju ģenerēšana un atbilstošākā risinājuma izvēle. Projekts sākas ar konkrētu uzdevumu jeb funkciju, kuru robotiskajai iekārtai būtu jāpaveic. Primāri apzinam izmantojamās tehnoloģijas, praksē tie ir vismaz 3-4 risinājumi. Tālāk seko katras tehnoloģijas izvērtēšanas process, tiek noteikti plusi un mīnusi, kā rezultātā nonākam pie versijas, kuru virzam tālāk prototipa izveidei. Ir projekti, kur ar pirmo prototipu jau ir sasniegts vēlamais rezultāts, bet ir arī reizes, kad tikai trešais piegājiens ir veiksmīgs. Pieredzē arī bijis, ka no katra prototipa tiek izvēlēta spēcīgākā nianse un tās tiek apvienotas gala versijā. Šis izpētes process ir izaicinošs, bet tajā pat laika ļoti interesants un radošs.

Mana komandā ir trīs darbinieki, kas darbojas kā R&D Sprint team dažādu aktuālu projektu ietvaros, kur nepieciešama izstrādes sadaļa. Dažkārt izaicinoši ir komandu apvienot vienam mērķim. Saspringtas situācijas risinu pārrunu ceļā, ieklausos kolēģu viedokļos, no savas puses argumentēju pieņemto lēmumu pamatotību. Labprāt piedalos arī uzņēmuma piedāvātajās apmācībās, lai attīstītu savas vadīšanas prasmes.

Kā norit Tava ierastā ikdiena?

Caur e-pastiem iegūstu informāciju par aktuālākajiem darbiem. Īpašu uzmanību pievēršu plānošanai, tam man palīdz programma Wrike, kurā ievietoju visus darba uzdevumus, nozīmēju atbildīgos un sekoju darbu izpildei. Pēc iespējas arī pats uzņemos veikt inženiera darbus, lai komandai palīdzētu ātrāk paveikt nepieciešamo. Organizējam sapulces gan komandas ietvaros, gan ar citām struktūrvienībām, lai iespējami efektīvi virzītos uz priekšu ar projektiem.

Darbā man palīdz strukturizēta pieeja un labas komunikācijas prasmes, startup vides mainīgumu mērķtiecīgi cenšos pārvērst visiem saprotamā kārtībā. Svarīgi apzināties globālo mērķi, kuru secīgi var sadalīt mazākos soļos. 

Darba vide ir dinamiska un nepārtraukti turpinu apgūt jaunas lietas. Nākotnē iespējams  virzīšos uz atbildīgāku vadītāja pozīciju un samazināšu inženiera darbu, ko labprātāk atstāšu sev kā hobiju. 

Kas Tavā darbā sagādā gandarījumu un, kas Tevi motivē sasniegt rezultātus?

Ir liels gandarījums salīdzinoši ātri redzēt sava darba rezultātu, proti, no nekā top taustāms robots.  Praksē no idejas līdz prototipam vidēji paiet aptuveni 3 – 4 mēneši. Katrs jaunais projekts ir unikāls un ir liels prieks, ka neatlaidīgs komandas darbs ļauj sasniegt vēlamos rezultātus.

Lūdzu padalies ar savu spilgtāko darba dienu vai notikumu Aerones?

Atmiņā nāk diena, kad ar Offshore robotu pirmo reizi devāmies uz testiem Ventspilī. Četros no rīta devāmies ceļā ar milzīgu piekabi, tā man bija pirmā reize pie turbīnas, daudz emocijas un uztraukumi par tehniskām lietām, bet viss bija veiksmīgi!

Esmu viens no retajiem inženieriem komandā, kuram ir nepieciešamā GWO sertifikācija, lai varētu darboties vēja parkos. Tāpēc zīmīga diena man bija, kad pa kāpnēm uzkāpu ~ 30 m augstā turbīnā. Sajūtas bija ļoti iespaidīgas! Redzot šo darba vidi, labāk izprotu Tehniķu/ Darbu vadītāju darbu pie klientiem vēja parkos un varu veiksmīgāk atrast atbilstošus tehniskos risinājumus. Neaizmirstama pieredze bija arī BOSIET (Basic Offshore Safety Induction and Emergency Training)  kursi, kur paaugstināta stresa apstākļos bija jāpierāda spēja izdzīvot.

 Pastāsti par sevi, no kurienes Tu nāc? Kur esi uzaudzis, kur mācījies?

Esmu no Daugavpils. Par mehāniku man ir interese jau no bērnības, sākumā izjaucu visus mehāniskos pulksteņus, kuri bija pie vecmammas. Katru reizi, kad ar tēti devāmies uz laukiem, vienmēr biju blakus, palīdzēju ar dažādas tehnikas remontu un apkopēm. Pēc Daugavpils valsts ģimnāzijas absolvēšanas, skaidri zināju, ka turpināšu izglītoties inženierzinātņu virzienā. Esmu ieguvis Rīgas Tehniskās Universitātes maģistra grādu programmā Ražošanas tehnoloģijas. 

Pastāsti par saviem hobijiem?

Agrāk profesionāli spēlēju basketbolu, bet uzsākot studijas prioritāte bija veiksmīgi apgūt visu nepieciešamo tālākai sevis attīstīšanai kā inženierim.

Neilgi pirms Aerones hobija līmenī aizrāvos ar mazu Robotu izstrādi. Izgāju RTU organizētos Robotikas un Python kursus. Apguvu programmēšanas pamatus, kas bija ļoti vērtīgi un tagad noder darbā Aerones. Viss notiek īstajā brīdī!

Mīļākās grāmatas?

Man tuva grāmata ir angļu rakstnieka Dž. R. R. Tolkīna sarakstīta fantāzijas žanra triloģija “Gredzenu pavēlnieks”. Vēl varu atzīmēt Daniela Kīza filozofiska rakstura grāmatu “Puķes Aldžernonam”, kas aizskar aktuālas sociālās problēmas. 

Lielākais dzīves sasniegums? Par ko Tu sapņo nākotnē?

Sevi uzskatu par veiksmīgu, bet noteikti kļūšu vēl veiksmīgāks!  Dzīvē vislielākais sasniegums ir mans bērns, kas ļoti būtiski mani mainīja kā personību un ir devis citu skatījumu uz dzīvi kopumā!

Nākontē sapņoju iegādāties retro mašīnu un jau vizualizēju, kā to savā garažā nesteidzīgi restaurēju. Mans sapņu modelis ir BMW E21 un es ļoti ceru, ka tas man izdosies!

8. Novēlējums Aerones!

Aerones novēlu turpināt izaugsmi, vienmēr būt inovāciju priekšgalā, kā arī nepadoties un neapstāties pie grūtībām, un attīstīt arvien jaunus reģionus! Vienmēr uzturēt stipru profesionāļu komandu un novērtēt katra ieguldījumu!

Aerones
Posts made: 31

Leave a Reply

Your email address will not be published.